Уест Хем 5-0 Фрайбург (5-1 agg): Чуковете отвяваха германците, за да облекчат натиска върху Дейвид Мойс и да запишат трети пореден европейски четвъртфинал... докато Мохамед Кудус вкарва ЧУДЕН ГОЛ след дрибъл от собствената си половина
Снимка: dailymail.co.uk
Daily Mail | 2024-03-15 | 02:42:34

< br />

Очакванията се повишиха, след като Уест Хям се класира за това състезание преди три години. Въпреки че влязоха в този реванш с пасив от 1-0, те бяха фаворитите да победят Фрайбург - отборът в момента е на осмо място в Бундеслигата.

Но малцина биха могли да очакват толкова убедително разрушаване като това.

Мохамед Кудус направи изключителна лудост, преди да отбележи четвъртия гол на Уест Хем

Лукас Пакета даде перфектен старт на Чуковете, когато изравни равенството като общ резултат

Дейвид Мойс и неговият отбор Уест Хем достигнаха своя трети пореден европейски четвъртфинал

Вашият браузър не поддържа iframes.

Мойс каза през 2021 г., че иска Уест Хем да стане голям клуб в Европа и сега има три европейски четвъртфинала за три години. Дори след нощ като тази, той все още ще има някои съмняващи се. Но е трудно да се спори с тази статистика.

Това също е победа, която е важна за Висшата лига, която сега е в по-силна позиция да претендира за пето място за следващия сезон в Шампионската лига.

Две места за „постижения“ се грабват поради новия формат, като те се определят от двете държави с най-добро средно представяне във всички европейски състезания този срок.

Италия беше начело с Германия на второ място и Англия на трето място в снощния мач. Чуковете да елиминират германски отбор може да се окажат значими в дългосрочен план.

Мойс направи три промени в отбора, който завърши наравно 2-2 с Бърнли в неделя, с капитан Кърт Зума замества Найеф Агерд в защита, докато Калвин Филипс и Джеймс Уорд-Проуз отпаднаха за Едсон Алварес и Майкъл Антонио.

Мойс знаеше, че отборът му се нуждае от бърз започнаха и те получиха един. След форсиране на три корнера през първите 10 минути, четвъртият завърши с топка в мрежата. там, за да се плъзне и да завърши на задната греда.

Уест Хям можеше да води с 2-0 малко след това, когато Антонио влезе отдясно и намали -обратно за Мохамед Кудус, но крилото можеше да стреля встрани само от близко разстояние.

Но втори гол дойде точно след половин час. Ударът на Коуфал с глава беше докоснат от Антонио към Боуен, който удържа силно предизвикателство от Кристиан Гюнтер, преди да нанесе превъзходен удар в долния десен ъгъл.

Имаше опасност Уест Хям да бъде привлечен да седи и да защитава това, което има, но тази идея беше премахната, когато падна трети гол в 52-ата минута.

Боуен cut-back беше изчистен само до Cresswell, който чакаше на ръба на наказателното поле. Левият бек извади едно докосване от краката си, преди да нанесе удар със стрела в долния десен ъгъл.

Джарод Боуен влезе вътре, преди да изпрати усилие с левия си крак в долния ъгъл

Аарън Кресуел даде добра възглавница на домакините в началото на второто полувреме, преди Кудус да го запечата

Кудус спечели топката обратно в своята половина, и дриблира покрай трима играчи, преди да отбележи

Четвъртият гол несъмнено беше най-добрият за вечерта. Кудус върна топката точно в собствената си половина, премина с дрибъл покрай трима играчи, преди да изпрати клиничен завършек в мрежата.

Вторият му удар беше почти толкова добра, ракета от границата на наказателното поле, която не остави никакъв шанс на вратаря на Фрайбург Ноа Атуболу.

Източник: dailymail.co.uk